Tyskie Dni Suzuki 2013-11-06


XII Tyskie Dni Suzuki 30 stycznia – 2 lutego 2014 roku.

Drodzy Rodzice i Uczniowie :)
Kolejne, XII Tyskie Dni Suzuki, zbliżają się wielkimi krokami. Pragniemy zatem pokrótce przybliżyć najważniejsze informacje dotyczące warsztatów.

W najbliższych dniach zostanie uruchomiony formularz elektroniczny, o czym zostaną Państwo poinformowani osobny mailem.

Nie marnując jednak czasu, chcemy przekazać najważniejsze informacje.Podobnie, jak w latach ubiegłych, XII TDS odbędą się w tyskiej „Budowlance” – czyli w Zespole Szkół nr 5 w Tychach, przy ul. Edukacji 11.

XII Tyskie Dni Suzuki rozpoczną się 30 stycznia 2014 r. rejestracją od ok. godz. 10.00. Po obiedzie (ok.13.00) wszystkich uczestników TDS-ów przywitają wykładowcy, którzy wspólnym występem oficjalnie otworzą warsztaty. Po koncercie, w godzinach popołudniowych do wieczora odbędą się zajęcia grupowe (dla wszystkich grup), lekcje zespołów kameralnych oraz orkiestra (dla starszaków).

Tradycyjnie już w czwartek, piątek i sobotę odbędą się także godzinne koncerty solowe, a w niedzielę 2 lutego ok. godz. 14.00 XII TDSy zakończą się Koncertem Finałowym.

Jak co roku, udało się nam zaprosić fantastycznych nauczycieli, z którymi będą grać i pracować uczestnicy warsztatów: rozchwytywany na obu półkulach Sven Sjögren ze Szwecji, który będzie u nas gościł już po raz drugi. Koen Rens, którego wszyscy pamiętamy z jubileuszowych TDS-ów oraz Griet Wytynck, która odwiedzi nas po raz pierwszy – razem z Koenem przylecą do nas z Belgii. Będzie także uwielbiany przez dzieci Roberto Sarno reprezentujący Danię i Włochy. Grupę wiolonczelistów w tym roku poprowadzi Anja Maja z Finlandii oraz Anders Grøn z Danii. Anja Maja będzie pracowała z polskimi nauczycielami wiolonczeli, gdyż oprócz warsztatów dla dzieci po raz pierwszy odbędzie się również kurs dla nauczycieli. Udział w warsztatach zapowiedział też pan Marcin Pokusa, który poprowadzi lekcje z muzyką góralską.

Poza zagraniczną kadrą spodziewamy się również uczestników z zagranicy. Już dzisiaj wiemy, że będziemy gościć zagranicznych nauczycieli-obserwatorów, a także dzieci – uczestników z Francji.Poniżej znajdą Państwo kilka dodatkowych informacji, które przybliżą przebieg XII TDSów. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż informacje te mogą ulec zmianie, o czym niezwłocznie zostaną Państwo poinformowani:1. Orkiestrę poprowadzi Sven Sjögren. Nuty do utworów dodatkowych i orkiestrowych zostaną przesłane do końca roku 2013, kiedy otrzymamy wszystkie zgłoszenia i przydzielimy dzieci do poszczególnych głosów. Nuty do utworów dodatkowych oraz repertuar warsztatów będzie zamieszczony na naszej stronie internetowej: www.szkolasuzuki.pl.2. Poza zajęciami skrzypcowymi nie zabraknie oczywiście uwielbianych przez dzieci zajęć plastycznych, tanecznych oraz ruchowych.3. Obiady podczas warsztatów serwować będzie firma cateringowa Malwa. Mieliśmy już okazję skosztować pysznych posiłków tej firmy w roku 2012 podczas VIII TDSów i jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzących warsztatów posiłki będą równie smaczne:) Zachęcamy wszystkich: dzieci i dorosłych do skorzystania z oferty.4. Szkoła Suzuki nie pośredniczy w organizacji noclegu; możemy jednak polecić kilka miejsc: jak zawsze proponujemy najtańsze noclegi na Basenie Miejskim (www.mosir.tychy.pl), a oprócz tego hotele Arena, Daria, Hotel Tychy, Flora, Aros, Retro i kilka pensjonatów – np. Jaśminowy Dom, Abi – Tanie Noclegi, miejsca noclegowe w Restauracji Magnolia, czy Pokoje Gościnne „Nad Jeziorem”. Więcej propozycji znajdą Państwo na stronie: http://meteor.turystyka.pl/noclegi,tychy,0.html.

Niektóre z wyżej wymienionych miejsc są rezerwowane przez uczestników TDSów z roku na rok, radzimy zatem szybko podjąć decyzję odnośnie noclegu5. Dla Nauczycieli-Obserwatorów będzie wygospodarowany czas na zajęcia z naszymi gościnnymi wykładowcami. Warto wykorzystać tę niezwykłą możliwość, aby uzupełnić swoją wiedzę i podpatrzeć to i owo:)
Formularz do pobrania w tradycyjnej formie papierowej. Prosimy o przesłanie go na maila szkolasuzuki@gmail.com lub wysłanie pocztą.Będzie nam miło, jeśli zechcą Państwo ponownie spędzić z Nami kilka muzycznych dni!

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Tyskich Dniach Suzuki

Elżbieta Węgrzyn wraz z pracownikami Szkoły Suzuki w Tychach


Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdziecie Panstwo na stronie internetowej Tyskiej Szkoły Suzuki www.szkolasuzuki.pl/szkola/tds/

« wróć do listy wydarzeń