IX Tyskie Dni Suzuki w Ustroniu 2012-05-09

 IX Tyskie Dni Suzuki w Ustroniu

9-14 lipca 2012 roku


Drodzy Rodzice, Koleżanki i Koledzy Nauczyciele oraz wszyscy Suzukowi Przyjaciele

Serdecznie zapraszamy na kolejne, IX Dni Suzuki, które podobnie, jak w roku ubiegłym odbędą się w Ustroniu-Jaszowcu. W tym roku ośrodki Dąb, Gwarek i Jawor przygotowały ofertę zróżnicowaną pod kątem cen; można zatem wybrać sobie tę, która najbardziej będzie Państwu odpowiadać. Zajęcia będą odbywać się we wszystkich trzech ośrodkach więc każdy uczeń będzie musiał przespacerować się między ośrodkami, żeby dotrzeć do właściwej sali.
W tym roku po raz pierwszy zapraszamy do udziału młodych wiolonczelistów.
Zajęcia poprowadzą polscy nauczyciele wiolonczeli oraz jeden z nauczycieli z zagranicy, którego nazwisko poznają Państwo wkrótce.

Start: Rejestracja poniedziałek, 9 lipca 2012 od godz. 13.00 (w ośrodku Jawor)
Pierwsze wspólne granie: poniedziałek 18.00
Pierwszy posiłek – poniedziałek kolacja godz. 19.00 (w wybranych ośrodkach)
Pierwsze zajęcia – wtorek, 10 lipca od godz. 9.00
Kolacje grillowe z kapelą góralską – wtorek i piątek
Koncert Finałowy – sobota godz. 15.00

Z nieukrywaną satysfakcją informuję, że w tym roku pracować z naszymi dziećmi będą znakomici nauczyciele. Udało się nam bowiem zaprosić:
- Yoko Hoshino – japońska skrzypaczka, która od lat mieszka w Niemczech; swoją przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku 10 miesięcy!!! Poprowadzi lekcje grupowe i indywidualne oraz lekcje z rodzicami

- Satoko Hoshino – mama Yoko; rodzice będą mieli możliwość zetknąć się z osobą, która jest zarówno Nauczycielem Suzuki, jak i Mamą Suzuki. Pani Satoko korzysta z pomocy swej córki jako tłumacza z japońskiego na niemiecki. Poprowadzi spotkania z rodzicami, podzieli się swoimi doświadczeniami. Będzie miała również lekcje grupowe. Usłyszeć na żywo japoński :)

- Lilja Hjaltadottir – Trener i Nauczyciel Suzuki z Islandii. Wiele lat temu mieliśmy przyjemność spotkać się z Nią w Bęsi. Fantastyczna skrzypaczka i pełna ciepła i humoru kobieta. Będzie prowadzić lekcje grupowe i indywidualne.

- Roberto Sarno – mieliśmy okazję gościć Roberto w lutym, na VIII TDS-ach; na prośbę dzieci i rodziców zaprosiłam go ponownie. Poprowadzi orkiestrę oraz lekcje grupowe i indywidualne, a także lekcje dla rodziców.

Przy fortepianie zasiądzie pan Dariusz Micorek.

Oprócz kadry muzycznej zajęcia dodatkowe poprowadzą:
Monika Grabowska – Pniak – plastyka
Piotr Grzesiak – taniec
Zbigniew Skorek – teatr
Jan Wiśniowski – fizyka/eksperymenty
Anna Machowska – aerobik dla Mam

Do wszystkich uczestników mamy kilka próśb i informacji, które przedstawiamy poniżej:

1. Orkiestrowiczów będziemy prosić o przywiezienie swoich pulpitów.

2. Prosimy o podpisanie lub oznaczenie w widoczny sposób futerałów oraz pulpitów.

3. Na zajęciach plastycznych będziemy tworzyć m.in. latawce oraz odlewy z gipsu, wykonane z samodzielnie przez dzieci wyrzeźbionych form. Jak zwykle będziemy Państwa prosić o przywiezienie ze sobą zbędnych w domu drobiazgów, typu: resztki kredek, farb, czy innych „pomocy naukowych” ale dopiero wtedy, kiedy ustalimy z Panią Moniką Grabowską-Pniak dokładny plan zajęć.

4. Przy okazji informuję, że trwa zbiórka plastikowych nakrętek z butelek typu PET. Prosimy o gromadzenie ich w domu i przywiezienie do Ustronia, jak również zwrócenie uwagi dzieciom, aby nakrętki z napojów wypijanych podczas TDS-ów wrzucały do worka powieszonego w Sklepiku

5. W kopercie otrzymanej podczas rejestracji znajdą Państwo: broszurę informacyjną, bloczki na posiłki, zamówienie na nagranie DVD z koncertu finałowego i solowego. Podczas rejestracji trzeba będzie potwierdzić fakt odebrania bloczków i uregulować ewentualne braki w opłacie warsztatowej.

6. Wszystkie ośrodki zaplanowały dla nas pobyt w dniach 9 – 14 lipca 2012 roku. Zaczynamy kolacją w poniedziałek, kończymy obiadem w sobotę. Jeśli ktoś z Państwa chce przyjechać wcześniej lub wyjechać później, to powinien skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z wybranym ośrodkiem. Ośrodki wyraziły zgodę, aby ceny dodatkowych noclegów były takie same, jak ceny ujęte w formularzach IX TDS( czyli niższe od cennika standardowego każdego ośrodka).

7. Liczba miejsc w ośrodkach jest ograniczona. Decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń , dlatego też zastrzegamy sobie prawo zaproponowania miejsca w innym ośrodku jeżeli pula miejsc w wybranym przez Państwa ośrodku zostanie wyczerpana.

8. Dzieci uczestniczące w IX TDS-ach pod opieką opiekuna zewnętrznego (bez rodzica) muszą być zakwaterowane w Ośrodku Jawor; konieczne jest wykupienie pełnego wyżywienia i zakwaterowania. Wszyscy zainteresowani tą formą udziału otrzymają szczegółowe informacje na maila.

9. Dla wszystkich chętnych Rodziców przewidzieliśmy czas na zajęcia grupowe.

Prosimy o przywiezienie „dużych” skrzypiec.

10. Dla Nauczycieli-Obserwatorów wygospodarowaliśmy czas na zajęcia z naszymi gościnnymi wykładowcami. Będą to zarówno wykłady, jak i lekcje grupowe. Aby wziąć udział w TDS-ach należy wypełnić formularz dla nauczyciela obserwatora i podpiąć go do formularza głównego wybranego hotelu. Posiłki i opcje zakwaterowania zaznaczamy na formularzu głównym

11. Wszystkich Nauczycieli proszę o przygotowanie dziecięcych i rodzicielskich skrzypiec pod kątem sprawnego strojenia; często zdarza się bowiem, że maszynki (śrubki) są tak mocno wkręcone, że nie da się ich już używać. Przygotowanie skrzypiec w tym zakresie zdecydowanie skróci czas strojenia podczas zajęć.

12. Jak co roku nasze „suzukowe” Mamy będą prowadziły sklepik z muzycznymi gadżetami (w Jaworze). Zapraszamy do odwiedzin Dla młodszych dzieci przygotujemy salki zabaw, gdzie maluchy będą mogły spędzić czas.

13. Wszystkich Nauczycieli uprzejmie proszę o rozpropagowanie informacji o TDS-ach wśród swoich Uczniów i Rodziców.
Formularz Gwarek
Formularz Jawor
Formularz Dąb
Formularz dla nauczycieli i obserwatorów

Serdecznie zapraszam do udziału w IX Tyskich Dniach Suzuki.


Elżbieta Węgrzyn « wróć do listy wydarzeń